To nejlepší z mé knihovny | Knižní tipy.

16:42:00

Hezký den, nikdy bych nevěřila, že se do čtení znovu ponořím tak moc jako teď. Ale asi to znáte, když už člověk nemá co, zabaví se všemi způsoby. Pamatuju si, že když jsem byla malá, nad knížkami jsem strávila velké množství času a čtení pro mě bylo na denním pořádku jako nejzábavnější část dne. Postupem času jsem se sice začala věnovat i jiným věcem, ale stále jsem z knihovny odcházela s deseti knížkami a bylo mi to stále málo. 

Seznam oblíbených knížek.


Kdybych měla říct, který knižní žánr u mě převažuje, tak vlastně ani nevím. Já si ráda přečtu snad vše. Samozřejmě stále jsem ženská, takže podobné témata mě stejně lákají pořád nejvíc, ale nebráním se ani psychologickým knížkám, fantasy ani detektivkám

Jako nejoblíbenějšího autora bych určila označila J. K. Rowlingovou, protože prostě knížky s Harry Potter tematikou u mě budou mít stále místo a Harryho jednoduše miluji nade všecko. I knížky s ním spojené, ale ty jsem tu dnes ukazovat nechtěla záměrně, celá sbírka by byla minimálně na 3 články +  :)

Tipy, které Vám tu teď ukážu jsou takové zlaté grály mojí knihovničky a mám vždycky radost, když tam můžu nějakou novou přihodit.

Dívka ve vlaku knížka.

Dívka ve vlaku - Paula Hawkins.


Jedna z knížek, kterou jsem viděla napřed jako film a dlouhou dobu jsem se knížky bránila a celkově jsem ji četla asi na 3 krát. Ve finále je super. Daleko víc, než film musím uznat. Knížka, která je zároveň právem označovaná za bestseller a popisuje příběh ženy, která tráví každé ráno ve vlaku cestou do práce. Když se právě jedno ráno soustředí na mladý pár, u kterého má pocit, jako by je znala celý život. Po nějaké době zjišťuje, že se mladá žena, kterou vídí na terase najednou pohřešuje a sama se rozhodne, věnovat události více pozornosti než by asi měla. Hlavní hrdinka zároveň ráda popíjí alkohol a toho začínají určití lidé využívat proti ní. Ve finále se celý příběh obrátí na ruby a všechno se zdá naprosto jinak.

Egyptská princezna knížka.

Egyptská princezna - Vince Cross.

Jedná se o fiktivní deník mladé dívky, která prochází zajímavými okamžiky. V roce 1490 se knížka věnuje Aše, dceři tehdejšího faraona a pozdější královnou Egypta. Aša má nad sebou velké proroctví a nachází se mezi spoustou intrik a sama neví, komu u dvora může věřit. Celková zápletka i rozuzlení mě v tomhle podání fakt bavilo a ikdyž byla knížka na můj vkus krátká, četla jsem ji už několikrát a opravdu stojí za to. 

Knížka Fantastická zvířata a kde je najít.

Fantastická zvířata a kde je najít - J. K Rowlingová.

Noo dobře, ta jsem trošku kecala, alespoň jednu dodatkovou knížku tu zmíním :D Ale fakt jenom jednu, nebojte. Knížku znám opět zpaměti, stejně jako film, který jsem viděla asi 150 tisíckrát a těším se až se dostanu na druhý díl. Příběh se odehrává v roce 1926 a Mlok Scamander se vrací ze svých cest na které dokumentoval a zaznamenával chování různých druhů kouzelnických zvířat. Celá zápletka začíná, když se zastaví v New Yorku a pozná se s Jacobem, který je vlastně mudla a stane se nehoda s jejich kufříky. Mlok v něm má zvířata a Jacob pečivo. Když Mlokovi zvířata utečou z kufříkou začnou se po celém New Yorku dít zajímavé věci a hrozí, že se mudlům odhalí svět kouzelníků. V tuhle chvíli zakročí ''vyšší kouzelnická moc''. O téhle knížce bych toho byla schopná napsat tolik a dostat se se všema podrobnostma až k ostatním knihám, protože o těchto sériích - musím nenamyšleně uznat - vím fakt prakticky všechno a ke všemu bych našla vysvětlení. Ale to by Vás nebavilo :D

Papírová města knížka.

Papírová města - John Green.

Taky jedna z knížek, u které jsem viděla jako první film a až potom si přečetla knížku. John Green patří stejně jako Rowlingová mezi mé oblíbence, protože Hvězdy nám nepřály a Hledání Aljašky byla taky prostě pecka. Tahle kniha vypráví o dospívání a dobrodružství s daleko hlubší myšlenkou, která mi tak nějak došla až právě potom u knížky. Když jednoho dne Margo zmizela, zanechala hlavnímu hrdinovi vodítka, podle kterých ji má hledat. Ten po ní začne pátrat a všechny spojitosti s Margo mu najednou připadají čím dál záhadnější a snaží se přijít na to, kdo je i on sám. Celé rozuzlení je i tady strašně fajn a knížka je plná emocí.

Město z kostí knížka.

Město z kostí - Cassandra Clareová.

Napínavý a emočně strašně silný a zvláštní příběh, ve kterém je z každého žánru trochu. Jedná se o první díl, z asi šesti dílné série podobných příběhů. Na ty další se teprve chystám. Knížka je o mladé slečně, která má naprosto normální život do té doby, než se na párty stane svědkem vraždy, kterou ale vidí jen ona sama a poprvé potkává lovce stínů, kteří chrání lidstvo před démony. Po nějaké době sama zjistí, že má zvláštní schopnosti, kterými je obdařena i její matka a dostává se do koloběhu událostí, kterým nikdy dřív nevěřila. Blíž se poznává i s dalšími lovci a do jednoho z nich se zamiluje, ale ani tohle nezůstane bez zvratu.

Tajemství - knížka.

Tajemství - Rhonda Byrne.

Knížka, která Vás donutí přemýšlet jinak a posunout svoje myšlenky jiným a lepším směrem. Popisuje postup myšlení, abyste se cítili lépe, měli spokojenější život v oblasti zdraví, rodiny, osobního života, ale i peněz. Pomáhá pochopit a odhalit vlastní skryté možnosti a potenciál. Hlavní princip knihy je o tom, že pokud o něčem dokážete snít, vesmít vyslechne vaše myšlenky a pomůže Vám toho i dosáhnout. Je celkově skvěle doplněná o citáty a myšlenky slavných osobností a myslím, že může částešně otevřít oči každému, kdo jí dá šanci. 

To - knížka.

To - Stephen King.

Zatím asi nejhnusnější knížka, kterou jsem četla. V dobrém slova smyslu. Dlouho jsem se jí snažila vyhnout, ale po tom, co mě přítel vytáhl do kina film, jsem si řekla, že by mě zajímalo jak podobná bude knížka. Bála jsem se, neříkám, že ne, ale líbila se mi. :D Kniha je o skupince lidí, kteří se před několika lety museli vypořádat s hrůzou a se zlem, které se jim dělo, a které se každých 7 let opakuje a vrací. Znovu se se svou rodinou vrací do města, kde TO opakovaně vraždí obyvatele v pravidelných intervalech. To, je něco beze jména a s nekonečnou děsivostí. Pokud jste milovníky hororů s kvalitním příběhem a atmosférou a knížku jste ještě nečetli tak to určitě napravte. Mě se sice akorád posílila má neoblíbenost klauny, ale kulturní zážitek to fakt byl. 

A to je všechno :) Snad jsem Vám dala třeba i tip na něco, co jste nečetli. Pokud se Vám mé články líbí, budu ráda, když se stanete mým pravidelným čtenářem (v pravo), nebo mě začnete sledovat na Instagramu.

Mějte se krásně, P.

Četli jste některou z knížek? Klidně mi doporučte i své oblíbené a já po nich ráda mrknu. :)

You Might Also Like

15 komentářů

 1. Pavlí, Kinga mám ráda, ale k Tu jsem se ještě nedostala. :) Četla jsem ale Cuja, Osvícení, Řbitov zviřátek a Nezbytné věci. Každá z těch knih měla svoje a King prostě umí dostat do děje. Ještě bych zmínila jeho O psaní - moc užitečná knížka pro všechny psavce. Krásné dny, Iva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem četla právě jen TO a Hřbitov zvířátek. Vím, že King prostě umí, to mi řekl snad každý, kdo si od něj něco přečetl :)

   Smazat
 2. Denné naučenia som si kúpila akurát ma nebavilo to každý deň čítať, radšej čítam veľa a jednorazovo..:D ináč Rhondu Byrne zbožňujem! :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem to taky četla najednou. Kdybych to četla po dnech tak si snad ani nebudu pamatovat co tam vlastně bylo :D

   Smazat
 3. Pekné tituly. Papierové mestá sú mojou naj knihou od Greena. Po tom, že si prečítam IT snívam už nejeden rok, ale stále nič a nič. Priznám sa, ja obľúbenú knižku nemám. Z tých čo som čítala sa mi najviac páčila asi Kto chytá v žite. Klasika ale je vynikajúca. Teraz mám na stole Pamäti klubu Pickwickovcov od DIckensa.
  xxx Alexandra z MS ALWAYS LATE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I to jsou hezké knížky, ale zase mě na klasiku neužije tolik, ikdyž si je taky ráda přečtu :)

   Smazat
 4. Najviac ma zaujalo TO, určite sa naň pozriem. :)

  Rebelliouslily

  OdpovědětSmazat
 5. Doporučuji i další knihy z té edice deníků. :) Myslím, že sis všimla, že najdeš vzdadu typ na další. Všechny deníky jsou hrozně čtivé, myslím, že až ne jeden díl, mám všechny a dokonce je čtu třeba i po třetí.

  Somethingbykate

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, že všimla, četla jsem zatím jen Titanic, ale k dalším se rozhodně dopracuju. Nepochybuju, že mě budou bavit stejně jako tenhle :)

   Smazat
 6. Úžasný výběr. Jedna zajímavější než druhá! :)

  Blogerka Klárka

  OdpovědětSmazat

Moc Vám děkuji za milé komentáře :)

TRANSLATE